| anonim_4396 a întrebat:

Https://m.emag.ro/......D5WZMDBBM/

Salut, am cumparat recent boxele astea nu prea le am asa cu instalarea, ca sa conectez tweeterele mai trebuie sa leg ceva pe el condensator sau ceva de genu, spun asta pentru ca am facut proba la ele si boxa de 13 cm se aude bine, dar tweeterele nu se aud doar bazaie putin si la volum mai mare incep sa se auda incet si intrerupt. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu ma pricep la boxe auto, dar dupa logica mea trebuie sa vina direct cu condensatoare, probabil sunt integrate.

3 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Normal ca trebuie sa folosesti un filtru, doar nu le conectezi in paralel cu amplificatorul. Exista filtre cu doua cai.Un simplu condensator este cam rudimentar.

| nicu991 a răspuns:

Ti-au venit in pachet filtrele pentru tweetere omule... Cutiuțele alea mici. Nu mai da semnal direct in ele că le prăjești.