| taurfurios a întrebat:

am un sistem 5.1 orion nu situ ce are bazaie destul de tare si cand e pornit chiar daca e conectat la pc chiar daca nu.seara trebuie sa il scot din priza si mai are o problema cand se aude doar o boxa si celalte doar bazaie incet cand se aud 2 sau 3 si celelalte se aud foarte incet si si bazaie cand dau la maxim subwooferul nu mai scoate basul il scoate intrerupt va rog sa ma sfatuitzi ce trebuie sa ii schimb sau ce trebuie sa ii fac sa mearga normal

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pe scurt cu unu nou.Dar poţi încerca sa schimb mufa aia jack ce intra în placa audio de la PC. dacă nici asta nu dă rezultate atunci ar putea fi multe probleme, posibil să scapi numai cu un contact sau fire de lipit sau dew schimbat cv componenta electronica care te va costa cât unu nou, deci nu merită(depide, aşa dacă nu văd şi măsor nu prea îmi pot da seama). Succese

| Soryn2244 a răspuns:

Salut mufele din spate ale 2 sus unde bagi se uzeaza trebuie relipite cu cositor uite eu am acelasi sistem pot asculta muzica incet doar tare nu imi bazaie imi intrerupe trebuie sa lovesc subwoofer'ul este o problema la amplificator sau conexiuni. cel mai bine e sa'l duci la un service exista peste tot in tara dar ce'i mai buni sunt in Timisoara eu pe saptamana viitoare i trimit miau spuscostul reparatiei va fi in jur de 40-50 lei daca e amplificatoru de vina(il vor schimba) iar daca sunt conexiunile 10-20 lei (se vor relipii cu cositor) baftawinking