| cfrtobias a întrebat:

Https://www.auchan.ro/......-3-2-gri/p se poate sa fie stickul asta defect? Am dat si formatare si spatiu chiar de imi ia vreo 40 gb, tot ar ramane suficient spatiu, stiti sa fie ceva probleme cu stickurile de nu vede corect spatiu si zice ca e insuficient?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Dupa cum am zis si mai inainte: daca iti spuneai problema mai exact nu trebuia sa ghicesc atat. Abia acum spui ceva concret... Deci conectezi acel stick la telefon... pai telefonul NU suporta un stick cu o memorie asa mare! Descarca de pe telefon in pc iar din pc pe stick, altfel NU poti!

11 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ai zis numai jumatate din problema... nu sunt medium sa-ti ghicesc ce problema ai! Din 256 de gb e normal sa-ti ia 40 gb spatiu pentru programul lui! Altceva? vrei sa pui ceva pe el si iti spune spatiu insuficient chiar daca tu inca nu ai pus nimic pe el? sau ce problema ai?

| cfrtobias explică (pentru lpavel):

Da, normal ar trebui sa aiba spatiu, dar se blocheaza stick cred si atunci imi da eroare insuficienta cred, de la multa gandire, o fi defect stick nu?

| lpavel a răspuns (pentru cfrtobias):

Posibil, dar nu ma pot pronunta deoarece sunt niste lucruri cu care le poti verifica daca chiar este defect! In primul rand trebuie formatat in formatul: NTFS! Apoi pc-ul in care il bagi trebuie sa aiba minim win10. Daca asa iti da eroare incearca pe un alt pc pentru ca s-ar putea ca mufele usb de la pc-ul tau sa aiba probleme. Acestea sunt cele mai simple lucruri cu care poti verifica daca stick-ul e problema.

| cfrtobias explică (pentru lpavel):

Chiar ca ma gandeam sa incerc in PC meu, doar ca telefon nu e al meu din care voia sa descarce, si ar trebui sa aduc la mine ca ea are laptop

| cfrtobias explică (pentru lpavel):

Problema ar fi ca ar fi luat timp dublu asa, dar poate fix din cauza asta nu accepta... sa dau cut la ce voiam sa nu ramane in telefon si dupa sa sterg din laptop iar sa fie pe stick doar

| cfrtobias explică (pentru lpavel):

Merge asa sa descarci in PC problema era ca dupa trebuie sa sterg din PC, mi-a luat vreo 5-7 ore pana am mutat si pe stick

| lpavel a răspuns (pentru cfrtobias):

Ai pc slab... ori stick-ul e usb 2.0! asta e, n-ai ce face!

| cfrtobias explică (pentru lpavel):

Am rezolvat, problema era ca probabil ca dura prea mult timp vreo 12 k de poze sa descarce din telefon pe stick si se agata, dar daca am descarcat in PC a mers si dupa in stick

| lpavel a răspuns (pentru cfrtobias):

Ok, imi pare bine ca s-a rezolvat!

| cfrtobias explică (pentru lpavel):

Probabil nici nu ai vazut ca ti-am dat funda...

| lpavel a răspuns (pentru cfrtobias):

Ba am vazut, ca imi trimite notificare dar asta nu inseamna ca dupa ce mi-ai dat funda sa nu te mai bag in seama... laughing Interesul meu e sa ajut cu ce pot, nu funda!

| lpavel a răspuns (pentru cfrtobias):

Dupa cum am zis si mai inainte: daca iti spuneai problema mai exact nu trebuia sa ghicesc atat. Abia acum spui ceva concret... Deci conectezi acel stick la telefon... pai telefonul NU suporta un stick cu o memorie asa mare! Descarca de pe telefon in pc iar din pc pe stick, altfel NU poti!