| Furnicuta000 a întrebat:

I-am facut mamei un cont pe un site (ceva legat de job ul ei) si a ramas parola salvata acolo dar am uitat-o. Nu o arata ci sunt doar niste puncte in locul ei, nu se poate schimba, nu se poate suna la acea institutie pe motivul asta. Deci cum as putea sa o aflu, din setari de la chrome de undeva?

12 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu ai acolo "ai uitat parola", ca sa o recuperezi? Ca, cam peste tot ai asa ceva in fereastra de logare, si iti da pe mail alta parola.

| Furnicuta000 explică (pentru Mosotti):

Nu am pentru ca e o institutie importanta si nu se poate schimba asa usor, iar daca vrei sa o schimbi nu te ajuta nimeni. Conturile se fac pe baza a niste documente

| Mosotti a răspuns (pentru Furnicuta000):

Am inteles, asta este atunci, nu stiu cum o recuperezi daca nu are recuperare parola, ce site e? Sa ma uit si eu daca vrei sa-mi dai adresa.

| NunuNini a răspuns (pentru Furnicuta000):

"institutie importanta si nu se poate schimba asa usor"
"daca vrei sa o schimbi nu te ajuta nimeni"
"nu se poate suna la acea institutie pe motivul asta"
Nu te ajuta nimeni la o institutie importanta?
Niste miciuni gogonate!
Cui vrei sa-i spargi contul?

| Furnicuta000 explică (pentru NunuNini):

Nu se poate suna pe motivul asta pentru ca nu se rezolva lucruri din astea la telefon, trebuie sa merg 100 km pana acolo. Daca parola e salvata si cand intru de pe laptop ma pot conecta, chiar nu pot intra undeva in setarile de la chrome sau mai stiu eu unde sa o vad? Nu exista nicio posibilitate?

| Furnicuta000 explică (pentru NunuNini):

Acum am inteles la te referi laughing
Daca voiam sa ii aflu cuiva parola ca sa ii fac rau puteam pur si simplu sa intreb asta ca doar suntem anonimi aici si nu trebuie sa mint

| NunuNini a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu, la telefon nu se rezolva nimic din ceea ce tine de identificarea cu CI a persoanei.
Nu, in setarile Chrome nu exista asa ceva. Doar daca aveai manager de parole si o aveai memorata acolo, o gaseai. Nu am manager de parole, nu stiu cum functioneaza.
Nici cei de la institutia aia nu stiu parola ta. Dar au (sau dau) posibilitatea schimbarii parolei.
Daca zici ca e institutie asa importanta, nu cred ca nu este varianta de "am uitat parola" (sau ceva asemanator).

| romeo78 a răspuns:

Când știi că îți faci 1001 conturi pe diverse site-uri, să știi că de câteva sute de ani s-a inventat hârtia și pana care se muia în cerneală! Adică, ia un carnețel și în momentul în care vrei să faci un cont nou scrii întâi pe foaie numele, parola pentru noul cont, apoi faci contul! Altfel, luați, eventual, lecitina pentru memorie!

| Furnicuta000 explică (pentru romeo78):

Ce raspuns inteligent si folositor

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Trebuie să ai o opțiune de recuperare a parolei pe undeva. Dă pe "am uitat parola" și vezi ce poți face.

| NunuNini a răspuns:

Nu exista varianta de "am uitat parola" sau "recuperare parola"? Cam toate site-urile au asa ceva.

| Furnicuta000 explică (pentru NunuNini):

Nu exista. Am scris putin mai sus