| RonaldoMaestrul a întrebat:

Ieri am achiziționat un tv Smarttech full HD, Smart. problema e că se vede foarte prost fiecare canal.ce pot face casa se vadă clar? Mufa e de la modem băgată.

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Inseamna ca e vina furnizorilor de cablu, atunci nu prea ai ce sa faci.
Incearca sa modifici culorilor tv-ului poate e o imbunatatire.

9 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Poate ca e vina tv-ului ai incercat si programele hd?
alea cum se vad?

| RonaldoMaestrul explică (pentru Eduard619):

Nu am programe HD, Nici pro TV sau antena 3 etc. Am doar aproximativ 60 de programe.

| Eduard619 a răspuns (pentru RonaldoMaestrul):

Esti sigur ca nu e vina tv-ului?
ai incercat sa bagi un usb sa vezi daca la redare se vede la fel de slab?

| Pietricel a răspuns:

De la ce firma ai cablu?

| Eduard619 a răspuns (pentru Pietricel):

RCS

| RonaldoMaestrul explică (pentru Eduard619):

Da de la RCS am cablu, am introdus și usb dar tot așa se vede, am mai întrebat și mi s-a spus că de la modem se vede prost, la tv părințiilor se vede perfect și am mufa normala, cablu.

| Eduard619 a răspuns (pentru RonaldoMaestrul):

Pai daca ai rulat si filme de pe usb clar e vins tv ului.

| RonaldoMaestrul explică (pentru Eduard619):

Pe Youtube se vede normal, clar, doar programele se vad prost.

| RonaldoMaestrul explică (pentru RonaldoMaestrul):

Am schimbat mufa se vede bine acum, dar nu se vede hd.ce pot face casa se vadă HD?

| Eduard619 a răspuns (pentru RonaldoMaestrul):

Inseamna ca e vina furnizorilor de cablu, atunci nu prea ai ce sa faci.
Incearca sa modifici culorilor tv-ului poate e o imbunatatire.