| Unomobisnuit2005 a întrebat:

Îmi afectează cu ceva încărcarea rapida bateria? De exemplu eu am un Samsung Galaxy S22 ultra și nu știu ce încărcător i s-ar potrivi unul care se incărca la

25W Samsung original
https://altex.ro/......800XBEGWW/

, Motorola Turbo Power de 30W care promite să încarce de 4X ori mai rapid https://www.emag.ro/......DYJC8BYBM/

sau un încărcător Samsung de 45W https://www.emag.ro/......DLRBYVMBM/

Deasemenea ce furnizor e mai ok Altex sau eMag multi se plâng de livrările ce vin cu întârziere pe eMag sau produse ce nu corespund cu cele comandate este mai ok să fac rezervare in Altex? Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

In cazul telefonului tau nu dai gres cu nicio alegere nici cu incarcatorul de 25 W nici cu cel de 45 W, ce as lua eu in calcul ar fi sa fie un incarcator original nu producator aftermarket!

Nu iti pot spune cumpara de la eMAG sau de la altex sau de la alt comerciant asemenea!

Daca ar fi sa cumpar eu as cumpara din altex din magazin fizic, dar este alegerea ta de unde cumperi pana la urma, relevanta are doar ceea ce cumperi.
La eMAG as fi atent daca cumpar de la parteneri eMAG cine este acel partener, unii sunt dubiosi!

| Unomobisnuit2005 explică (pentru Simpatic):

Da mai bine e să comand de pe site-ul oficial Samsung așa am garanția că nu comand ceva fake sau defect

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu pe xiomi am încărcător de Samsung de 45w, vad că totul e in regulă cu el

| NLS a răspuns:

Cel de 25W nu are sens, atata vreme cat ai 45W la pret decent. (atata ca nu am auzit de acel magazin niciodata, si acel incarcator e in general mai scump)

In concluzie eu as alege incarcatorul de la Motorola, Vexio sunt foarte seriosi.
Tot ce e sub 30W nu afecteaza bateria, nu genereaza atata caldura.

Am telefon ce a venit cu incarcator de 67W, dar eu folosesc tot incarcatorul de 18W de la vechiul meu telefon, si dupa 1 an si jumatate tine tot 2 zile bateria, la fel ca in prima zi.