| winer98 a întrebat:

Imi este buna de vreo ceva placa video Placa video Asus nVidia GeForce 210, 1024MB, GDDR3, 64bit, DVI, HDMI, PCI-E de pe emag.ro

10 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Este praf, vei putea juca mario.
Cand iti mai alegi o placa video iti recomand sa te uiti la latimea busului de memorie, care acum este de 64 bits si de asemenea la frecventa GPU-lui. Care probabil nu va depasi 500 mhz.
Iti recomand:
http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/
Cel putin este pe 128 bits.
Singura alegere buna pe care ai facut-o a fost in alegerea brandului. Asus fac componente decente, iar geforce vin cu modele bune. Intotdeauna Asus sau gigabyte.
Fereste-te de msi.

| Me2 a răspuns:

Placa video este foarte slaba, daca vrei sa joci cs, gta sa, si jocuri mai vechi e buna, dar pentru cele noi, praf
Ce buget ai?
La ce rezolutie te joci?
Ce placa de baza ai?
Ce sursa ai?

| Hash001 a răspuns:

64 biti e o banda foarte restransa una dintre cele mai slabe, cele mai noi sunt de 512 eventual 1mb. dar nu-ti permiti vreo 10-40 de milioane pe ea.

| winer98 explică (pentru Hash001):

Pai o sa-mi mearga fifa 2012. rezolutia pe care o am este 1366x768.monitor LG w1941s

| winer98 explică (pentru Hash001):

Placa mea de baza este biostar mcp6pb m2+

| winer98 explică (pentru winer98):

N=am cumparato am un buget de 300lei

| winer98 explică (pentru winer98):

De 512 biti este da de un mega nu gasesc ai vrut sa spui 1024biti ca de un mega costa 10lei.

| blackangel69 a răspuns:

E destul de buna.dar daca poti ia-ti de la geforce 400-500-600 in sus.Iti recomand Geforce GT 630

| winer98 explică (pentru blackangel69):

De unde zi-mi un link ceva sa vad cat costa.