| gAbY4Fun1 a întrebat:

Imi merge assassin's creed 3 pe pc-ul asta?
Machine name: ADMIN-PC
Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601. win7sp1_gdr.130318-1533)
Language: Romanian (Regional Setting: Romanian)
System Manufacturer: LENOVO
System Model: 7188A98
BIOS: Lenovo ThinkCentre BIOS Ver 5CKT51.0
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3. 00GHz (2 CPUs), ~3. 0GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 3552MB RAM
Page File: 1353MB used, 5747MB available

si 1500 mb Video? Adica 1, 5 GB video

Am 2 procesoare fiecare procesor cu dual core 3.0 GHz? Adica un fel de quad core?
Funda

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cum sa ai quad core.Procesorul se numeste Dual-Core adica are doua nuclee nu ai 2 procesoare.

Daca placa video nu e una integrata poti rula assasssins creed 3. Daca placa e integrata nu duce jocul.

| taken a răspuns:

Http://www.systemrequirementslab.com/cyri
Selectezi jocul si dai Can You Run It, apoi begin detection.
Trebuie sa ai instalata aplicatia java.
http://java.com/en/download/index.jsp
Unele systemrequirements sunt umflate si vei putea rula jocul chiar daca acolo spune ca nu indeplinesti cerintele minime.

| KoNeTi a răspuns:

Mai bine sterge-ti contul de TPU si nu te mai da mare ba cu PC-ul tau. Uite-te dq pe google la cerinte si logic ca-ti merge.

| gAbY4Fun1 explică (pentru KoNeTi):

Serios? mersi nu am vrut sa ma dau mare si... apropo nu e pc-ul meu.Eu am 1 gb video 3 gb ram dar 2, 5 procesor dual.Dar mersi.Epc-ul unui prieten de 18 ani
Ms mult

| gAbY4Fun1 explică:

De curiozitate.Sa fiti sinceri:Cine crede ca merita FUNDA?

| K3nTforT a răspuns:

Video-carda nu are denumire adica geforce sau ati, daca da scrie denumirea si modelul, daca nu atunci e rau inseamna ca e integrata si jocurile pot merge doar ca la low settings dar si acolo assassin's creed 3 va merge sacadat, cardul video e cel care duce greul in joaca.