| Alexandru_Teleuca_1993 a întrebat:

Imi merge oare windows 7 sa mi-l pun pe urmatoarele cerinte?

Intel (R)pentium (R) dual cpu E2200 @ 2. 20GHZ, 1, 00 GB of ram
placa video : PX8500 GT (NVIDIA)

Răspuns Câştigător
| Radeas1 a răspuns:

Deocamdata am 1 GB ram si eu, dar maine achizitionez 2 GB ram si o sa am 3. Desi data trecuta nu a functionat excelent (pentru ca era windows 7 proffesional), acum merge bine. Am Windows 7 Home Premium(cumparat cu licenta)_fara nici un service pack. Nu am mai avut rabdare si l-am instalat. Nu e o configuratie grozava, dar la mine merge windows 7 optim cu 2 taburi deschise in IE9, cu antivirus ruland (mse), cu yahoo pornit si. Am si Aero activ. Ciudat e ca se misca mai bine cu aero decat fara aero. Acum si depinde. Daca il fortezi la maxim si vrei o performanta excelenta fara a cumpara RAM, nu o sa mearga excelent.Depinde ce vrei. Daca pe sistemul asta vrei performanta maxima(aero+efecte speciale si Gadgeturi+prostul obicei de a naviga cu 10 taburi +lasarea unui joc si vorbirea si pe mess in acest timp...Pai trebuie sa ii dai restart ca se blocheaza. Daca vrei asa, ramai la XP. Daca esti constient ca deschizi maxim 3 taburi si nu tii mess-ul pornit decat cand vorbesti si ai un antivirus light+windows cu licenta, atunci, da merge, si chiar bine.

1 răspuns:
| robert35 a răspuns:

Stai prost prost cu rami win 7 necestita 4gb rami acum depinde pe cati biti 32 sau 64 antelegi oricum nu ti-as recomanda am ancercat si eu si imi mergea prost pe un 1gb rami si era pe 32 biti poate te-am ajutat noroc si numai bine