| Turlea_Liviu_Aurelian_1995 a întrebat:

Imi poate da cineva o sursa in buget de sub 75 de lei in care sa bagati 2 conexiuni 6 pini 20 placa de baza 4 procesorul, de 500 w

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu exista asa ceva. Alea sunt pocnitori, nu surse. Daca esti din Iasi, iti dau eu una gratis. No joke.

| JackR a răspuns:

Din "descrierea" ta, inteleg ca vrei o sursa care sa-ti alimenteze placa de baza, procesorul si 2 placi video (s-ar putea sa gresesc, dar am facut eforturi sa inteleg ce ai scris). Daca este asa, ai probleme:
1. Nu stiu sa existe surse care sa-ti ofere doi conectori PCI-E (6 pini), in afara surselor modulare. Dar astea sunt cu mult dincolo de bugetul tau.
2. In functie de placile video pe care vrei sa le alimentezi, 500 W sunt (foarte probabil) insuficienti, daca provin dintr-o sursa ieftina.

Concluzia este, ceri cam mult, pentru bani pe care esti dispus sa-i platesti.