| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Îmi poate explica și mie cum se face USB killer? Acel USB cu care îți încearcă orice combinație de cifre pana cand o găsește pe cea buna și îți deblochează telefonul?

Răspuns Câştigător
| Trixt3r a răspuns:

Brutforcing-ul este o metoda de hacking și discuțiile pe acest subiect sunt împotriva regulilor acestui site.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AndreiPopovici6969 explică:

Greșesc, nu este definit ca și USB killer. Acel usb programat pentru parolele unui telefon

| MarinDaniel a răspuns:

"USB Killer" este un dispozitiv care poate fi utilizat pentru a distruge componentele electronice ale unui dispozitiv conectat prin USB. Acest dispozitiv generează tensiuni de inversare de polaritate extrem de mari care pot dăuna sau distruge circuitele integrate ale dispozitivului conectat, incluzand placa de baza a unui calculator sau a unui telefon.
Acest tip de atac este periculos si illegal in multe tari, si nu ar trebui sa fie utilizat in nici un scop. In plus, acest tip de atac poate fi foarte costisitor pentru victima, deoarece poate distruge complet dispozitivul si poate necesita inlocuirea completa a acestuia.
Este important sa nu folosesti sau sa creezi acest gen de dispozitive si sa protejezi dispozitivele tale prin metode legale si sigure.