| Mihaela_2645 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce se intampla cu monitorul meu? De cateva zile, la 15-20 minute dupa ce il aprind, se stinge si se aprinde singur.Se intampla sa faca acest lucru si de 2-3 ori pe minut sau mai sunt si exceptii cand merge perfect.Nu am avut probleme cu el pana acum si de aceea nu stiu de ce face asa.Este un monitor LCD LG pe care il am de 2 ani.Trebuie dus la reparat? ce ma sfatuiti?

3 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Buna Mihaela!:*. Ti-as recomanda in primul rand sa mai misti din mufa aia care intra in unitate poate nu e pusa bine. Daca nici asa nu merge reinstaleaza windows-ul ca ai prea multi virusi de ti se intampla asta iti garantez.Papa:*wave

| alecs871 a răspuns:

Dar el cum se stinge, doar se face ecranul negru sau se stinge si de la beculet? Daca e sa se stinga si de la beculet inseamna ca e problema de la fir, ori nu este bine fixat in spate, ori are un mic defect. Schimba alimentatorul de la unitate cu ala de la monitor si daca e sa faca probleme si la unitate cumpara unul nou, este 5-10 lei maxim.
Si faza cu virusii? WTF, poate cineva din calculator sa inchida monitorul de la beculet? Fratilor, virusul este doar o eroare care porneste cand vrea ea, nu are cum un virus sa iti stinga monitorul (cel putin eu nu am auzit de asa ceva si mi se pare absurd)

| ÐianaOnlyMusic a răspuns:

Sentampla ca daca ai antivirus se inchide si se deschide din cauza solicitarii(poate ai downloadat multe jocuri si chestii inutile)