| Casy2012 a întrebat:

Imi poate spune cineva cum pot face in PHP ca atunci cand intra cineva de pe mobil sa il redirectioneze catre site-ul mobil? Sau daca exista vreo conditie ca site-ul meu sa fie doar mobil, inaccesibil de pe pc

Răspuns Câştigător
| tdr2013 a răspuns:

Pentru a-ti da seama daca cineva a accesat site-ul de pe pc sau telefon poti verfica versiunea browser-ului si sistemul de operare folosit. De obicei acestea se afla in vectorul $_SERVER ( print_r($_SERVER); )

| Casy2012 explică (pentru tdr2013):

Genial mersi!

5 răspunsuri:
| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Nu stiu nimic de asa ceva, dar poti sa pui in stanga sus linkul catre siteul tau in varianta de mobil. Asa cand intra cineva de pe mobil prima chestie care o vede va fi asta. Daca nu iti place, poti inntreba pe forumuri de specialitate gen
marplo.net
phpromania.ro

| vladteodor97 a răspuns:

Bai si stiam asta... da am uitat...

| MVG a răspuns:

Poti incerca aplicatii gen mobincube care iti fac direct aplicatie pentru iOS si android

| sucilamadalin a răspuns:

Incearca cu header-e in functie de sistemul de operarewinking