| RazvRazvan5456 a întrebat:

Imi poate spune cineva de ce imi merge greu netul pe tableta?
Este noua, nu am aplicatii instalate pe ea. Imi merge ingrozitor de greu, practic nu pot sa fac nimic pe ea pe internet.
Cand intru in Magazin Play astept pana ma plictisesc sa se incarce, apoi imi arata eroare si tot asa.
Se misca extrem de greu, nu mi-am putut instala nimic pe ea. Am incercat la 2 retele de wifi diferite si tot asa.
Ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Incearca pe un wi-fi puternic care are semnal si vezi daca face la fel, daca nu inseamna ca tableta este una chinezeasca si asa merge ea, la 3mil cat ai dat pe ea atata face!

| mihai69 a răspuns:

Dacă e nouă, ori te duci frumos cu ea la garanție, ori o arunci și te duci frumușel și iei una ca lumea.
Ai putea eventual încerca pe saitul producătorului să vezi dacă are vreun update de firmware.

| xtreme1 a răspuns (pentru mihai69):

E din cauza tabletei.

| mihai69 a răspuns (pentru xtreme1):

Și ți se pare că eu am spus altceva? De ce crezi că i-am recomandat s-o arunce pe asta și să cumpere una ca lumea?!?

| xtreme1 a răspuns (pentru mihai69):

Iti afirmam raspunsul!

| xtreme1 a răspuns:

Salut, ce firma e tableta? Nu conteaza ca e noua daca are o firma fantoma...Incearca sa-ti iei una de calitate mai scumpa. De la internet nu e, daca ai testat pe 2 retele diferite. Funda?

| EugenPROAnswer a răspuns:

Pe ce retea esti? Daca le digi ca si mine probabil nu ai setat apn-ul dar daca ai zis ca nici wifi-ul nu merge cel mai sigur e din vina tabletei. Daca ai zis ca ai luat-o noua inseamna ca ai luat-o cu garantie... Si unele firme(nu vreau sa fac publicitate) au si interval in care o poti returna si primesti bani napoi. Mai bine du-te la magazinul de unde ai luaro si pe garantie zile sa o repare... Iar daca noh nu vrei sa mergi pana acolo iti spun eu din ce cauza ar putea fi. Probabil tiai sters protocoalele din gresa sau intentionat. Sau poate pur si simplu are vitezele (download, upload) slabe... Sper ca te-am ajutat