| florinmarius a întrebat:

Imi pot accesa computerul cu toate datele mele adica hardul si tot de pe un alt calculator dintr-o alta tara sau alt oras prin internet? As dori sa stiu si cum, daca se poate?

Răspuns Câştigător
| georgehari a răspuns:

Depinde ce vrei să faci:

- dacă vrei să ai acces total (să lucrezi de la depărtare ca şi cum ai fi acasă), ai nevoie de o aplicaţie precum Remote PC sau Log Me In

- dacă ai nevoie doar de fişiere, foloseşte un serviciu online precum Google Docs sau Yuntaa

2 răspunsuri:
| dudu_4306 a răspuns:

Da, cum spune si goerge hari iti poti controla pc-ul de la distanta folosind un porgram de tipul Team viewer. Este necesar totusi ca o persoana sa se afle la calculatorul pe care vrei sa-l accesezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu