| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da linkuri cu laptopuri de 1000 de euro, respectiv 4500 ron? Specificatiile minime pentru acest pret sunt urmatoarele:

1920x1080 rezolutie Full HD (intrebare: este mai bun un display
normal sau anti glare? in camera mea este multa lumina si de obicei la cel normal se mai reflecta, dar am inteles ca are si saturatia culorilor mai buna, sau ceva in genul asta)

marime intre 15"-17", eventual si cu Led Backlight
2.7 kg ( maxim 3kg!) si maxim 4 cm inaltime
i7 4700MQ quad core (4X2.20 Ghz- 3.40 Turbo)
8GB Ram
Placa Grafica Nvidia GeForce Gtx 765m de 2GB
1 TB (fara SSD initial, dar as fii fericita daca pretul ar include si asta), eventual sa aiba si software inclus.
Intel High Definition Audio Surround Sound (24 bit, 194 Khz)
Camera HD.

Am luat ca si model laptopul acesta: http://www.deviltech.de/......lFire-DTX/

Vreau sa vad daca pot face rost de ceva mai bun la acelasi pret, de asemenea nu stiu cat de bun este sistemul de cooling si nici nu exista teste pentru el sau prea multe poze, dar ma gandeam sa rezolv problema asta adaugand un fel de suport de racire, pentru orice situatie.

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/ asta are cam toate specificatiile care le-ai zis.Procesor i7 4700mq, doua placi video 750m in sli(2gb memorie pentru fiecare placa video 4gb memorie in total pentru grafica), 8gb ram, 1tb hdd+ssd de 8gb

| ITMania a răspuns:

I7 + 8GB RAM + GT75M DDR5, alaturi de un ecran mat si rezolutie Full HD:
http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/

Il scoti mai ieftin cu vreo 40 lei folosind voucher`ul VJHWZLT6.
E cea mai buna varianta pe la noi.
Daca il iei de prin afara, atunci un G750 de la Asus, cu GTX 765M:
http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/