| popsorin a întrebat:

Imi puteti spune cum as putea transfera gb de la rami la placa integrata?

4 răspunsuri:
| EmanuelKant a răspuns:

Nu se poate face asa ceva din ce stiu eu.

| Iugas a răspuns:

Memoria Ram influenteaza performanta unui calculator - cu cat ai mai multa cu atat se misca mai rapid.
Dar nu se poate transfera catre placa video integrata (care este pe procesor sau pe placa de baza, in functie de model).
Sistemul tau de operare alege cum sa optimizeze mai bine alocarea memoriei RAM.
Daca doresti sa joci jocuri video cu grafica mai complexa sau care necesita resurse grafice superioare, ca trebui sa faaci un upgrade al placii video, in functie si de ce suporta placa ta de baza-motherboard.

| ZoLd a răspuns:

Lucrul acesta se face din bios, scrie ceva de genul: chipsed memory

| Mihail_George_1988 a răspuns:

O poti face din bios