| asheehigh a întrebat:

Imi puteti spune de ce aparatul foto dslr nu fotografiaza repede? Cand apas pe buton se aude un mic zgomot dar nu zgomotul de focalizare si nu face poza.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde pe ce mod esti si ce setari ai. Poate ai pus expunerea mai mare? Da-i de rotita aia pe auto, si incearca dupa aia.
La al meu mai am un buton, care are vreo 4 setari, printre care si burst mode, adica sa tin apasat si sa faca poze continuu. Vezi butonul ala, si pune camera pe auto mode. Incearca dupa aia si vezi.

| soulseeker a răspuns:

Salut, este posibil sa ai butonul de focus trecut pe alt buton decat cel de declansare. Multe aparate DSLR permit customizarea butoanelor. Incearca sa intri in meniu si sa dai reset, astfel incat sa revina la setarile din fabrica. Atunci in mod normal butonul de declansare este si butonul de focus daca il apesi usor pana la jumatate. Pe blog-ul meu am mai multe detalii pentru fotografii la inceput de drum: https://soulseeker.ro

| asheehigh explică:

Eram pe modul auto