| robert1025 a întrebat:

Imi puteti spune parerile voastre despre un desktop HP PAVILION P6 cu Intel I5, 4Gb RAM si 1tb DDR3?

3 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

E ok, ramii sunt ok, placa video e ok, hdd e bun, ce ai putea inlocui din el ar fi procesorul, e mai vechiut, din a doua generatie, desi asta ar insemna ca ar trebui probabil sa inlocuiesti si sursa, oricum e slabuta sursa cu care vine el, una de 450-500 W ar fi buna.

| Ponce a răspuns:

4 gb ram in ziua de azi pe orice desktop ii pui sunt putini. Procesorul e ok, si hdd-ul.
Depinde si ce frecventa are i5-ul si cate nuclee si thread-uri.

| flixbuster a răspuns:

La orice calculator e important ce vrei sa faci cu el. Daca il vrei pentru office/net pot sa-ti spun ca e ok. Daca il vrei pentru gaming nu e ok.

Cred ca ai si o inconsistenta in descriere: 4 GB RAM DDR3 si HDD 1 TB.