| idkbaa5523 a întrebat:

Imi puteti spune specificatiile normale pentru windows 10 home?

Răspuns Câştigător
| FanGaming98 a răspuns:

Https://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-10-specifications (informațiile necesare de pe site-ul oficial Microsoft). Ediția Home fiind mai slabă ca celelalte, presupun că acestea se aplică pentru Home.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Merge și cu 4 GB de ram și cu procesor dual core.

Bula
| Bula a răspuns:

Merge si cu procesor Celeron si 1Gb memorie RAM, dar concureaza cu un melc de cursa... big grin

| Elynad a răspuns:

Nu exista specificatii normale pentru Win 10 Home. Dar ca sa faci anumite chestii cu Win 10 sunt niste cerinte minime necesare. Altfel, win 10 merge si pe sisteme foarte slabe. Cu toate astea un sistem sa ruleze bine trebuie sa fie minim I3 cel putin generatia a 2-a, RAM-ul sa fie minim 4GB si pe cat posibil stocare SSD. Opinia mea.