| alexRE a întrebat:

Imi puteti spune unde pot gasi pasta termoconductoare artic silver 5 in bacau?
Am gasit la un depozit o pasta care costa 10 ron dar mi se parea de slaba calitate.
Imi trebuie pentru gpu si cpu la ps3.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Si al meu scoate un mic zgomot dar nu e deloc alarmant, GPU si CPU ps3-ului are pasta termica numai ca cu trecerea timpului si conteaza cat de mult te joci se deterioreaza. Daca vrei sa pui din nou pasta termica o desfaci cureti cu o carpa curata si spirt pasta veche si pui alta (se gaseste in orice magazin de informatica) sau o lasi la cuptor 10 minute la 200 de grade fara sa pui alta pasta. Vara joacate cand e racoare sau pune-i niste ventilatoare sa-i dea aer rece.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e necesara pasta termica, ca sa remediezi problema YLOD trebuie sa iei un fund de lemn pui placa baza pe el si o bagi in cuptor la 200ºC timp de 10 minute apoi o scoti si o lasi sa se raceasca. Dupa ce s-a racit o montezi la locul ei si o sa-ti mearga bine ps3.

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru alexRE):

Zgomotul e din cauza ca ps3-ul tau are multa mizerie acumulata in interior, daca ai un aspirator cu o putere mai mica desfa consola si aspira-i toate orificiile si mizeria pe care o are asa nu mai ai de ce sa te temi.

Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns (pentru alexRE):

Si al meu scoate un mic zgomot dar nu e deloc alarmant, GPU si CPU ps3-ului are pasta termica numai ca cu trecerea timpului si conteaza cat de mult te joci se deterioreaza. Daca vrei sa pui din nou pasta termica o desfaci cureti cu o carpa curata si spirt pasta veche si pui alta (se gaseste in orice magazin de informatica) sau o lasi la cuptor 10 minute la 200 de grade fara sa pui alta pasta. Vara joacate cand e racoare sau pune-i niste ventilatoare sa-i dea aer rece.

| tomy a răspuns:

Scuze de deranj. Dar unde ai gasit cu 10 ron?

Răspuns utilizator avertizat