| WoKy a întrebat:

Imi recomandati sa dau netul de la RomTelecom, pe cel de la Orange?
Ce viteza are? Merge bine?
Doar pentru cei in cauza.
Funda!

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Nu recomand daca nu esti pe wifi Orange, ceea ce din cate stiu sunt doar cateva zone. Acuma ce pot sa zic este doar atat: NNet-ul la Orange este limitat ca download iar cand ajungi la traficul lor: 1gb, 2gb sau cat este in poachet, viteza scade la 128kb/s sau poti sa iei optiunea Happy Night - deci ar trebui sa faci download Noaptea. Un alt impediment este ca se pastreaza inregistrate toate site-urile pe care intrii in baza lor de date si se poate cere detalierea lor la cerere.
Romtelecom, este oky din punctul meu de vedere, dar desigur depinde ce tip de abonament ti-ai achizitionat, vorbeste la ei si vezi ce pot face pentru tine. Nu ai limitare de trafic sau de banda, ci doar aceea banda asigurata in functie de abonament.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alexandrughita a răspuns:

NU. nu iti recomand. Romtelecom au o structura mult mai buna decat Orange. Merge mai bine Orange daca vrei modem

| adryanna a răspuns:

Nu,in nici un caz...eu am avut si am renuntat imediat la Orange