| minteuandedouaori a întrebat:

Imi tot cade netu de ieri! si pana acum nu mia picat niciodata de 2 an si ceva! tot pica din 30 in 30 min:-| am click net cei de facut?

7 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Am avut si eu click net si in 2 ani mi-a picat de doua ori, odata vreo doua ore si odata ca si la tine.Am dat telefon am facut cateva teste cu ei la telefon dupa care si-a revenit. Dar se mai poate intampla sa mai ai probleme de la cablu sa nu fie pe undeva strangulat sau ciar rupt(contact imperfect). Poti verifica cablul si in acelasi timp poti contactele la cabluri acolo unde sunt ele legate la doze si pe unde mai legaturi cu suruburi, ele cu timpul ele mai oxideaza. Daca nici cu asta nu se rezolva verica daca driverul de modem este instalat corect, apoi daca nici dupa asta nu merge suna-i si vor veni sa verifice daca nu o pot rezolva la telefon. Daca defectiunea este din cauza ta si ei se deplaseaza la tine te va costa, din motivul acesta este bine sa faci acele verificari in prealabil.Succes!

| Catalion a răspuns:

Cred ca ti-a furat cineva IP-ul si il foloseste ca sa nu plateasca internetul. Asta inseamna ca atunci cand hotul iti foloseste IP-ul, tu nu mai poti sa folosesti internetul si cand hotul nu mai foloseste IP-ul, tu poti sa folosesti internetul. Am patit si eu asa, dar eu am iLink. Suna la click net si cere alt IP sau cere sa-ti dea niste solutii. E posibil sa nu fie vorba despre un furt de IP si sa fie vorba despre virusi sau sa fie cablul internetului deteriorat.

Incearca acest program si poate o sa se rezolve totul: http://www.softpedia.com/progDownload/WinSock-XP-Fix-Download-7144.html

NOname
| NOname a răspuns:

Dai un telefon la firma, care iti asigura net-ul. Probabil este o problema/defectiune de la ei. Si mie mi se mai intampla uneori. Succes!

| psiholoaga a răspuns:

E de sunat la ei si facut plangere. Asta daca esti sigur ca nu e de vina placa de retea sau routerul pe care il folosesti. Daca.

| Ana a răspuns:

Suna-i pe cei de la internet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intra pe oficial aici : http://cerculet.com/u.php?user=number1_florin

| dana_8380 a răspuns:

E simplu suni la companie iar ei ar trebui sa vina la tine acasa si sa rezolve problema daca nu vin atunci schimba compania...