| 010123 a întrebat:

Imi zice-ti si mie un site despre "Fisiere si dosare"? Urgent, va rog!

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Vai, n-o sa te uit veci! cred ca esti ultimul care a auzit de google
Asa ceva gasesti pe site-uri educationale (http://www.ecursuri.ro)
Dar ca sa fii un pic lamurit: pozele sunt fisiere care dupa nume mai au ceva gen ".jpg sau.gif", filmele video sunt tot fisiere (.wmv,.flv,.rm etc), mp3 sunt FISIERE de muzica (nume melodie.mp3). Iar "dosarele" reprezinta locul pe hardDisk sau stick cau carte de memorie, etc unde stau fisierele si/sau alte dosare.

1 răspuns:
| 010123 explică:

Mai exact www.didactic.ro,am gasit deja raspunsul.Asa ca, dau funda la cel care a raspuns, chiar de nu este un raspuns prea bun.