| Branduse_Vlad_1998 a întrebat:

In 2,3 saptamani o sa-mi iau acest desktop:http://www.emag.ro/......DFD9SYBBM/ care dupa cum observati, este free dos(nu are sistem de operare instalat).Din cauza asta ii voi instala eu sistemul de operare. Sunt decis intre Windows 7 Ultimate SP1 X64 si Windows 10 Pro X64! Eu detin deja 7 jocuri pentru PC si vreau sa imi iau alte 4. Si dintre toate aceste jocuri, niciunul nu necesita Directx12.Deci Windows 7 sau Windows 10? Are drivere de Windows 7?

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Deci acel pc este preasamblat!
In realitate acel pc valoreaza maxim 2200 lei!
In banii aia iti iei i5 + gtx 960!

Au si serviciu de asamblare care costa +/- 40 lei : www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1448448/

| Branduse_Vlad_1998 explică (pentru CPAElites):

Multumesc mult! Dar ce componente trebuie puse in afara de i5 si gtx 960 ca desktopul sa fie silentios?

| Branduse_Vlad_1998 explică (pentru CPAElites):

Si ce fel de i5?