| TamplaruAnisoara a întrebat:

In cazul in care se implantează un "chip" (cip) sub piele in anumite parti ale corpului si acestea fiind prevăzute cu camera video, aceasta poate sa filmeze in exterior peste tot unde mergi si sa înregistreze tot ceea ce vorbești? Dar in interiorul organismului?

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Da, este posibil. "Pentru o siguranță mai ridicată pentru cetățeni", cică... Dacă ai văzut filmul Anon, este cam după cum ai descris.

19 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Primul simptom e paranoia...

| RAY a răspuns:

Si tu acum ai inceput sa dai crezare acestor mituri

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te a prins Bill Geits?

| Cosmin86 a răspuns (pentru suntserios):

Pisica mea are cip. inseamna ca face parte din oculta mondiala si ii raporteaza direct lui Bill ce fac eu? Doamne, cum o sa doarma Gates in iahtul lui de 650 de mil de dolari fara sa stie de unde o sa cumpar eu maine paine... sau in ce parc o sa ma plimb...

| suntserios a răspuns (pentru Cosmin86):

E vanduta pe viata mata ta.

| sierra1 a răspuns:

"se implantează un "chip" (cip) sub piele... poate sa filmeze in exterior "

nici in cele mai tari filme sf, nu am văzut așa ceva

| TamplaruAnisoara explică (pentru sierra1):

Mi-a sugerat întrebarea Myruna81.

| sierra1 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Dă-i un like pentru imaginație

| TamplaruAnisoara explică (pentru TamplaruAnisoara):

Si tu te aștepți ca filmele sf sa o ia înaintea tehnologiei? Biblia e adevărata. Va veni vremea când creștinii nu vor mai putea vinde si cumpăra. In urma cu multi ani îmi ziceam ca "si stiu ei ce fac eu sau ceilalți creștini". Dar iată ca nu mai putem sta invizibili datorita tehnologiei, chiar daca cipul inca nu e atât de performant precum s-ar putea bănui.

| TamplaruAnisoara explică (pentru sierra1):

Mi-a sugerat întrebarea, întrebarea pusa de ea si nu ea personal. Scuze!

| gabicoo a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Păi nici acum nu prea poți exista fără cip!
Cardul bancar are cip, cardul de sănătate are cip, noile cărți de identitate vor avea cip.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Biblia e o carte de povesti, scrisa de oameni care nici macar nu stiau de curentul electric.

| TamplaruAnisoara explică (pentru gabicoo):

Astea sunt cipuri transparente. Cipul despre care vorbesc nu se va ști ce conține. Poate doar hackerii care vor sparge serverele SRI.

| TamplaruAnisoara explică (pentru Cosmin86):

Așa crezi tu. Adevărul este ca ea se împlinește sub ochii noștri. Istoria omenirii se desfășoară conform ultimelor file ale cărți Apocalipsa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Serios? Ultimele file? Apocalipsa o sa fie peste aproximativ 3 miliarde de ani (miliarde, nu milioane), cand soarele n-o sa mai poata incalzi planeta (stii ca el bate din ce in ce mai incet, gazele din el consumandu-se).

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu big grin simplu si frumos.

| PsyhoChild a răspuns:

Nu cred ca se va face asta in viitorul apropiat(10 ani sa spunem) si daca se va face, vor fi testate pe o parte din populatie prima data.

| R4ulTripon a răspuns:

Esti nebun