| TEDY2012 a întrebat:

In ce format un video ocupa mai putin? am un fisier avi si nu stiu in ce sa-l convertesc pentru a ocupa cat mai putin, calitatea imaginii e buna.

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Rmvb, Flash sau mp4.

Edit: Răspunsurile astea sunt oglinda noului TPU. Din cinci, patru-s varză.

@bug:.avi nu e în niciun caz un format mic.
@dado: Asta are legătură cu întrebarea cum?
@pulifric:.mp3 e format strict audio, nu video.
@swear:.rar nici măcar nu e un format media. Dacă te referai la arhivare pentru a ocupa mai puțin atunci ești într-o eroare. Arhivarea fișierelor video e cam degeaba. Nu reduci un.avi cu mai mult de câțiva mega. Oricum, el se referea la alte formate video și nu la alte soluții.

5 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Ocupa mai putin sau mai mult in functie de calitatea acestuia.

| bug94 a răspuns:

In format avi

| TEDY2012 explică:

@gizav asa e din 5, 4 sunt bune, oricum am trecut printr-o serie de conversii si am vazut ca cel mai mic e m4v(de la 4.5 mb a scazut la 1000kb ) iar diferenta de calitate nu e asa mare (mai ales ca eu imi pun videoclipurile pe telefon asa ca nu e nici o problema)

| pulifric a răspuns:

In mp3

| swear21 a răspuns:

.rar