| Lukian a întrebat:

Cum convertesc un fisier format winrar in. scs? Nu stiu de ce nu merge cu rename! Dau funda...

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu poti sa schimbi un fisier doar schimbandui numele (adica terminatia)trebuie facuta conversia si terminatia se schimba ea automat! ( e ca si cum ai vrea sa scrii poza.exe la o poza - dar ce executa ea? nimic)! Winrar este un mod de comprimare:da clik dreapta pe fisier si extract to (vezi ce gasesti acolo mai intai)