| andreig a întrebat:

In Photoshop atunci cand introduci o persoana in alta poza cu mai multe elemente, cum ar fi alte persoane, cum faci sa o aduci la dimensiunea perfecta, astfel incat sa para cat mai reala? Daca stiti vreun tutorial sau daca nu explicati aici. Thx

4 răspunsuri:
| OnWeed a răspuns:

Selectezi layerul cu persoana sau obiectul caruia vrei sa-i modifici marimea si dai: Edit>Free transform sau CTRL+T, apoi ii modifici marimea din punctele care apar pe marginile obiectului ce trebuie micsorat/marit.

| andrey23 a răspuns:

Ctrl + T

| HappyPills a răspuns:

Si eu am aceeasi problema

crying

| andreig explică:

Asta stiam, vreau sa spun daca exista vreo optiune sau vreo metoda gen "auto", cum este "auto color", si sa ti-o faca el automat, sa ii dea el dimensiunea potrivita!