| arpi17 a întrebat:

In primul rand imi cer scuze daca am gresit categoria, ok, sa trecem la subiect.
Am o placa video ATI si am dat gamma la maxim, deci acum desktop-ul e luminat, se vede foarte ok, dar cand intru intr-un joc se vede foarte intunecat, am inteles ca ATI are 2 optiuni, in game si normal [nu stiu cum sta treaba aici]. Vreau din tot sufletul sa ma ajutati pentru ca de 4 ore tot caut o solutie, multumesc enorm pentru timpul acordat.

2 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Daca e un pc de noua generatie, vei avea o placa video incorporata care e folosita pentru activivtatile de zi cu zi si una dedicata ce e folosita cand incarci aplicatii ce necesita multa memorie grafica.
Cel mai probabil vei gasi ambele placi video si setarile in ATI control panel!

| arpi17 explică (pentru PanaceuUniversal):

Nu e un pc de noua generatie, pur si simplu am dat gamma la maxim din placa video si desktop-ul e luminat, dar in intru in jocuri e intunecat, asta e chestia...