| DanielW a întrebat:

In primul rand imi cer scuze pentru categorie, nu stiu daca este cea corecta.

Intrebarea mea este: Cum pot face streaming cu XSplit cu sonor? Am Windows XP SP 3 si, de fiecare data cand pun stream-ul online, nu are sonor, are doar imagine.

Dupa ample cautari pe internet am aflat ca am nevoie de soundmax audio driver, dar, cand il instalez, imi spune: "the audio driver does not support your computer hardware."

Nu imi aduc aminte tot ce am facut, dar sunt destul de sigur ca am urmarit toti pasii necesari, si tot nu mi-a mers.

Unde vreau eu sa ajung: este posibil sa fac stream-ing cu sonor folosind xsplit daca am Windows XP? daca nu, atunci ce alternativa imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Pai stai un pic: tu incerci sa instalezi un driver audio pentru o placa audio pentru care nu o ai? da desigur ca merge XSplit pe Windows XP (doar pe SP3 cu.NET Framework 3.5). trebuie sa instalezi driver-ul audio, iti recomand sa-l cauti cu http://driverpacks.net/applications/latest