| GeorGEBlaCKRidER a întrebat:

In urma cu maxim 1 saptamana 1 saptamana jumate ( desi ma indoiesc ca a trecut chiar asa mult timp ) din motive pe care nu le mai stiu mi sa umplut singuru hard pe care il mai foloseam pana la refuz ( celalt imi facea figuri si l-am deconectat fizic ). Cand s-a blocat eu stateam pe net si era pornit si winamp. Atunci cand mi-am dat seama ca s-a blocat ( winampu repeta acelasi lucru ) am zis sal restartez si o sa-si revina. Ma rog, il restartez si dupa imi zice ca pentru ca nu mai este loc si face ceva scan. Dupa toata treaba asta care a durat maxim 5 minute se deschide, dar surpriza : Poza de desktop disparuse, la fel si 2 foldere cu vreo 20.000 poze care erau pe desktop si multe alte foldere, am zis ca e doar un mod in care intra Windowsu automat ( gen safe mode ) si ca dupa ce eliberez loc ( sters niste filme ) daca dau restart o sa-si revina, dar asta nu s-a intamplat si dupa restart a ramas exact la fel. Am intrat sa dau restore care ar fi restaurat cu 1 saptamana inainte sa zicem si ar fi disparut fisierele care nu erau si atunci pe el se elibera loc si nu mai era problema asta, dar nu a mai aparut nici un punct de restaurare, ca si cum atunci as fi terminat de reformatat hardu ( nici vorba de asa ceva ) dar unele lucruri mia erau pe el, jocuri si cv foldere, dar ce era pe desktop a disparut, la fel si un folder cu printuri creat automat de Picasa in my document, iar cand intr-un in my document apare sound si videos da my pictures unde era si folderul Picasa nu mai apare. Am intrebat profu de info de la faculta a zis sa incerc ca e destul de grav daca au disparut si punctel de restaurare si s incerc sa recuperez cu program pozele si dupa sa formatez. Vreau sa incerc toate metodele si doar in ultima instanta sa formatez, daca chiar nu pot recupera nici cum. Cineva care se pricepe imi explica si mie ce s-a intamplat si cum as putea repara problema sau macar sa recuperez pozele. Pls, help.

2 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Descarca si isntaleaza c cleaner. este un mic program are 2 mega, iti va intra oricum. si curata hardul apoi registrii. daca nu stii cum, lasa id-ul de mess pe privat si vorbim acolo!

| GeorGEBlaCKRidER explică:

Bun da eu vreau sa recuperez poel alea inainte sa sterg tot, si nu pot avea activitate mare pe hard ca atunci se suprascrie si scad sansele sa recuperez pozele