| Khero a întrebat:

Intel core i5 sau AMD FX-8350 4.0GHz? Ma intereseaza pentru gaming si rapiditatea efectuarii comenzilor.

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

I5, dar cele din a 4-a generatie! Matura cu orice amd fx pe jos.
https://www.youtube.com/watch?v=McWUJB6gY5Q

| Khero explică (pentru Jipa95):

Un i5 4460 cu o placa video GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti OC 2GB DDR5 128-bit duce majoritatea jocurilor de ultima generatie?

| Jipa95 a răspuns (pentru Khero):

I5 4460 inca 4-5 ani de acum in colo. Gtx 750 ti oc, nu! Eu personal as pune un gtx 960 langa acel 4460

| piratuu a răspuns:

I5 e mai bun pentru gaming.

| TwiSt1997 a răspuns:

I5

| Jhonny22 a răspuns:

Mai mult ca sigur AMD nu ...niciodata, un I5 vpro de 2.6 bate la fundulet amd-ul oricand, si la gaming si la orice

| AndreiTN a răspuns:

I5, am si eu si iti garantez ca va merge foarte bine, dar trebuie sa ai si o placa video decenta!

| edyutu a răspuns:

I5

| Tufa_Mihai_1999 a răspuns:

Mai bine Intel core i5 proc din seria fx se incind foarte repede