| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80 Ghz 2. 79Ghz
1, 00 Gb ram
Placa Video Geforce 7300 SE/7200 GS
Suporta jocuri noi aparute pana in 2009-2010?

Răspuns Câştigător
| TheShadows a răspuns:

Daca-ti mai cumperi niste ram, o sa-ti mearga binisor. Cu 1 gb nu rulezi nici macar vista ca lumea. Majoritatea jocurilor din 2012 pe care tu pretinzi ca le-ai juca necesita minim 3gb memorie totala. Asta daca nu cumva tu prin jocuri din 2012 intelegi jocuri gen Braid, Lone Survivor si Minecraft. Vorbim de tehnologie aici, iar tehnologia din 2012 tu nu ai s-o poti rula in veci pe computerul ala. O sa iti mearga, totusi, cam 1/2 - 3/4 din jocurile din 2011 daca le joci pe low si esti rabdator cu lagul. Dar chiar n-ai motive sa ne minti sau sa ne spui ca tu joci "jocuri din 2012". Lumea incearca sa te ajute aici. Si, btw, da, 0, 8 ghz este o diferenta colosala. Cam de 800 de milioane de operatii pe secunda. Informeaza-te inainte sa faci asumptii gresite.

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E praf, indiferent de ce a icnerca tu sa argumentezi. Tu imi zici ca te joci jocuri noi cu ala, iar eu acasa am asa zis-ul pc slab(adica cel de office si net, filme), din 4 gb ram, Intel core 2 duo 3.5 ghz si nVIDIA 9400 gt 1gb 128 bit. Motivul pentru care a ajuns drept net mai mult e ca config e slaba, iar tu pretinzi altceva, cuc eva cu mult sublaughing

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru sltlp):

Aha, bine expertule, numai ai si altceva de zis? Ai intrat tu cumva in calculatorul meu ca sa vezi? nu prea cred. Eu de fapt am glumit la faza aia dar, se pare ca seriozitatea iti mananca zilele. Multumesc anticipat.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru sltlp):

Daaaa... tu crezi ca eu am bani ca sa ma joc cu ei nu? Tu crezi ca eu imi iau ca tine cele mai scumpe porcarii? Nici nu ma intereseaza computerul tau, ori tu vrei sa te dai mare ca esti bogat? Lasa-ma omule in pace si vezi-ti de treaba ta.

| sltlp a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Spor la ofticat, a, nu sunt bogat(ca si bani)

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru sltlp):

Ofticat? Mai omule, tu stii ce inseamna ofticat? Habar n-ai ce inseamna ofticat. Tu pe ce vrei sa ma oftic? Pentru un pi==sat de calculator? Nu frate nu am nevoie de asa ceva. Pana si cel mai slab calculator e bun. Nici nu vreau sa aud de placi video sofisticate...

| sltlp a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Pai atunci ce ai mai intrebat aici. du-te unde vrei tu sa te duci, si cauta un pentium 2 de 300 mhz, si 128 mb ram, 8 gb hdd, si lauda-te ca e prea perforamnt, poate rulezi si battlefield 3 ultra pe el

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru sltlp):

Serios? M-ai facut sa rad (de fapt nu). Tu crezi ca eu am nevoie de un rahat de joc? Mai bine ma joc jocuri vechi ca Serious Sam the second encounter, F.E.A.R, Soldier Of Fortune, Painkiller si asa mai departe decat sa ma joc uratenia aia de joc. Si stii de ce? Nu vad nimic atragator la un joc nou deoarece este foarte schimbat si nu ma intereseaza. La fel si Serious Sam 3 BFE, imi plac toate jocurile de la Devolver Digital(Croteam), dar upgradurile noi au stricat toate jocurile, deoarece - nu sunt la fel de jukte ca cele vechi si ideile jocului sunt extrem de nasoale. Si in plus eu nu ma laud cu un rahat de calculator ca al tau cum ai facut tu. Nu esti bogat? Serios? Vrei sa stii cat dadusem eu inainte pe calculatorul asta? 30 de milioane baiatu, si pe monitor 25 de milioane care atuncea era cel mai scump monitor. AAA... nu te intereseaza? Uite ca pe mine ma intereseaza caci acum nu sunt ofticat pe asa zisul calculator slab care ai dat tu cat ai dat. Tu ce zici? Daca as fi cumparat acum un calculator mult mai performamant, si un ecran cu plasma tu crezi ca mai intrebam daca am o configuratie slaba? Nu fratioare, Procesorul este extrem de bun pentru mine, si hardiscul al fel, placa video este cat de cat, caci eu nu ma joc cine stie ce jocuri, si asa ca spor la Crysis 3 baiatu laughing).

| imaqtpie a răspuns:

Nu.

| MariusF23 a răspuns:

Procesorul e praf, placa e tot praf, ramii tot praf happy E timpul de un upgrade!

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică:

Apropo voi de unde stiti ca sunt praf? Daca maximul pentru un procesor este 3.6 Ghz, 3.6 - 2.8 - 0.8, este cumva o diferenta foarte mare? Rami mai zic sunt putini, placa imi merge excelent si ma joc jocuri din 2012 tongue.
Multumesc anticipat.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru TheShadows):

Eu am glumit la faza aia. Dar jocurile pana in 2009-2010 imi merge perfect. Mersi pentru sfattongue. Multumesc anticipat.

| TheShadows a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Daca-ti mai cumperi niste ram, o sa-ti mearga binisor. Cu 1 gb nu rulezi nici macar vista ca lumea. Majoritatea jocurilor din 2012 pe care tu pretinzi ca le-ai juca necesita minim 3gb memorie totala. Asta daca nu cumva tu prin jocuri din 2012 intelegi jocuri gen Braid, Lone Survivor si Minecraft. Vorbim de tehnologie aici, iar tehnologia din 2012 tu nu ai s-o poti rula in veci pe computerul ala. O sa iti mearga, totusi, cam 1/2 - 3/4 din jocurile din 2011 daca le joci pe low si esti rabdator cu lagul. Dar chiar n-ai motive sa ne minti sau sa ne spui ca tu joci "jocuri din 2012". Lumea incearca sa te ajute aici. Si, btw, da, 0, 8 ghz este o diferenta colosala. Cam de 800 de milioane de operatii pe secunda. Informeaza-te inainte sa faci asumptii gresite.