| Greenovidiu a întrebat:

Intentionez sa cumpar un TV Full HD de 40"! Si odata cu el sa-mi trag televiziune HD! Desi pana acum credeam credeam ca degeaba imi iau FUll HD daca nu am continut Full HD pentru el, doar HD, in ultima vreme vreme am auzit ca de fapt imaginea nativa HD, de la filme sau jocuri, se poate scala, sau asa ceva (upscale), pana la Full HD! Ce inseamna asta? Adica imaginea intr-un fel se acomodeaza cu formatul Full HD pentru a parea ca este asa sau cum? In final, pentru a fi mai simplu, vreau sa stiu asta: Sa presupunem ca am o imagine HD (1280x720), si o pun pe un format Full HD! Ce se intampla cu imaginea, arata la fel ca pe un TV HD simplu, sau este scalata pana la Full HD pentru a se acomoda mai bine cu formatul si sa nu fie pixelata cu am vazut pe cele HD? Se schimba ceva sau nu? Ca sa stiu daca merita sa iau Full HD sau ma rezum doar la HD! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| conundrum a răspuns:

Ia-ti full hd/tehnologia avanseaza.si ia-ti Led nu Lcd.o sa adapteze rezolutia fara sa se vada pixelat la diferenta dinttre 1280 si 1980