| anonim_4396 a întrebat:

Într-o căsuță de yahoo, cum pot muta un email de la inbox la drafts? și cum pot filtra mesajele unui utilizator să meargă singurele într-un folder anume?

Răspuns Câştigător
| Dicanul a răspuns:

Nu il poti muta la drafts. La drafts se salveaza e-mailurile pe care le-ai scris, dar ai iesit fara sa le trimiti. Sau cele pe care le-a salvat tu.
Ca sa filtrezi mesajele unui utilizator trebuie sa creezi un folder. Adica acolo in stanga sub SPAM ai FOLDERS. Dai click pe PLUS-ul de langa folders si creezi un nou folder pe care il desnumesti tu cum doresti. Apoi intri in INBOX, selectezi mailu-ul si la fiecare mail ai optiunile : DELETE, REPLY, FORWARD, SPAM. Langa SPAM, in stanga, ai o casuta cu o sageata in jos. Dai click pe ea si selectezi folderul pe care l-ai creat.
Din momentul asta, toate e-mailurile de la utilizatorul respectiv vor merge acolo.
Sper ca te-am ajutat.

| Floris83 a răspuns (pentru Dicanul):

Mulțumesc, așa am făcut!

1 răspuns: