| TechHelper a întrebat:

Intrebare foarte urgenta, Mia a inceput sa dea erori de 1 an pe la ianuarie 2014 la calculatorul meu Windows am instalat de mai multe ori, orice Windows imi face asa, Am incercat Linux Mint 17 si totul mergea bine dar pe Linux dispar programele si nu le mai pot pune inapoi, merge ca o baba de 90 de ani si nu pot schimba nimic pe Linux Mint 17, Ia uitati ce am facut si nici un efect

Aspirare unitate - nici un efect
Schimbare mouse - nici un efect
Rezolvare BSOD - nici un efect
Dezactivare BSOD - nici un efect
Update automat ca sa fie la zi - nici un efect
Mutarea la Antivirus Norton - nici un efect
Curatare de erori - nici un efect
Dezactivare Error Reporting - nici un efect

In realitate Norton nu a mai protejat calculatorul nici sa nu repare, Eroare si la Norton, Asa ca m-am mutat la Avast! Eroare de rulare libcef.dll, Am reparat Avast! si merge, dar nici un efect Am trecut pe Safe Mode, Am scapat de erori cu CCleaner si totul functiona bine dar a doua zi dimineata, a revenit erorile, Deci am incercat toate windows-urile in afara de Linux Mint 17 si XP si Vista si 7 si 8 si 8.1 si 10, Toate windows-urile la fel fac in orice timp, A inceput in ianuarie 2014 sa dea erori cand foloseam Windows XP SP3, Era asistenta la el atunci, la Google Chrome trimitea Microsoft rapoarte de eroare
iar Google, "Of, nu mai merge!"
Toate driverele sunt ok, BSOD Imi da de la ntoskrnl.exe, La browser m-am mutat pe Opera Stable, Functioneaza ok, Joc cu carti ok, dar Opera da erori care reporneste Opera sau da "Pagina a crăpat!" Ce insamana ca crapa pagina, Am revenit pe Safe Mode am rezolvat erorile cu CCleaner, Problema perisita, la Google Chrome bag o versiune mai buna decat versiunea noua Chrome v24.0, Cum rezolv, Dau Funda

Poza de BSOD la Windows XP: http://s570.photobucket.com/......t.jpg.html

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Salut, incearca un driver mai nou sau mai vechi pentru placa de retea sau incearca cu o placa externa de retea (costa vreo 20 lei). Pe un forum am gasit ca este o incompatibilitate din driverul placii de retea cu avira si google update.

http://www.techsupportforum.com/......72650.html

Cel mai probabil placa de retea e cea care iti face probleme.