| ajutorul3000 a întrebat:

Intrebarea este daca este mai acceptabil sa cumperi o unitate din magazinele gen Carefour decat un laptop? Am auzit ca pentru gaming mai bune sunt unitatile de pc decat laptopurile. Am observat ca sunt laptopuri bunicele iar apoi este un salt mare la cele foarte bune si scumpe. sad

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Da, pentru gaming sunt mai bune PC-urile.
Multe jocuri au comenzi pe clape, care in timp se strica.
La PC cumperi alta tastatura, la laptop trebuiesc inlocuite cele stricate, e complicat.
La fel si cu mousul.
Un laptop presupune ca faci deplasari, il porti dupa tine, etc.
Doar numai pentru jocuri nu merita investitia.

| ajutorul3000 explică (pentru zdrangoi):

Imi place imaginea ta de profil happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu doar asta este zdrangoi, la laptopuri daca vrei sa ai aceeasi performanta trebuie sa dai de 3 ori mai multi bani.
si niciodata sa nu cumperi calculator dintr-un magazin decat pe piese, cel mai bine de pe internet

| zdrangoi a răspuns (pentru anonim_4396):

De acored.
Asta am zis si eu : Nu merita investitia.
Nu am mai precizat ca pretul, la aceleasi performante, e mult mai mare.
Presupun ca asta stie cam toata lumea.

| supermamici a răspuns:

PC-urile au cel mai bun raport calitate / performanta / pret. Pot fi si upgradabile (schimbate doar anumite piese sa fie mai performant) Durata de viata este mai lunga, iar pretul mai mic. Nu lua de la carrefour mai degraba vezi aici, au cele mai bune preturi si nu alergi cu garantia prin cine stie ce service din cuca macaii ca la carrefour... http://bit.ly/sisteme-emag

Răspuns utilizator avertizat