| marycris a întrebat:

Iphone 4 sau Galaxy S? Eu am nevoie de telefon pe care sa mearga bine Skype, sa aiba multe aplicatii (nu conteaza daca costa sau nu) si sa fie cat de cat rezistent. Care sunt defectele? Avantajele? Accesoriile? Pe care sa il iau? Pretul nu conteaza.Multumesc anticipat:****

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sunt amandoua foarte apropiate! ...deocamdata cred ca as merge pe mana la Samsung galaxy 2! dar o sa apara in septembrie iphone 5, .si o sa fie peste toate telefoanele cand o sa apara!

| filipm2001 a răspuns:

Buna.
Desi Galaxy S este un telefon foarte bun, nu se ridica la nivelul iPhone. Pe iPhone 4 poti sa-ti instalezi mai multe aplicatii utile/interesante de pe appstore decat pe Samsung de la Android market. Sistemul de operare IOS de la Apple e mult mai bun decat Android. Rezolutia ecranului la iPhone 4 este mai buna 640x960 (fata de 480x800 la i9000). In rest, procesorul este de 1000 Mhz la ambele, camera foto e de 5mp la ambele si restul componentelor (wi-fi, bluetooth, GPS, etc.) sunt cam la fel. Dar e mult mai fiabil iphone-ul si se descurca si cu bateria mai bine). Citeste opiniile utilizatorilor sa te convingi: http://goo.gl/fZVmJ.
Succes;)

Răspuns utilizator avertizat
| ElHuron a răspuns:

Dintre cele doua telefoane mentionate ti-as recomanda un Iphone 4 deoarece are foarte foarte foarte multe aplicatii, inclusiv skypeu-l de care toata lumea spune ca e multumita. Iphoneu-l are 32 de GB, iar Galaxy S 2 are 16 GB din ce stiu eu. Ca dotari sunt cam la fel: cablul de date, handsfree(casti), incarcator; dar Iphone 4 vine cu un accesoriu numit agrafa SIM. Agrafa SIM ajuta la scoaterea cartelei SIM. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| TeoPT a răspuns:

@Gabi87
Ți-am citit vreo 3 pagini de răspunsuri, ești genial omule laughing

| AnaigroeG a răspuns:

Galaxy S
O fi Iphone`ul mai ochios.dar din cate am auzit.nu e cine stie ce big grin

| marycris explică:

@Gabi87... nu am primit raspunsul dorit, iar daca te uiti la ambele intrebari NU sunt la fel... sper ca te-a lamurit

| marycris explică:

@Gabi87 da bine marog.nu ma cobor la nivelul tau dar marog...
Pa, Pa