| marycris a întrebat:

Iphone 4 sau Galaxy S? Eu am nevoie de telefon pe care sa mearga bine Skype, sa aiba multe aplicatii (nu conteaza daca costa sau nu) si sa fie cat de cat rezistent. Care sunt defectele(nu ma refer si la semnal pentru Iphone, pentru ca am auzit ca se poate rezolva), si pe care sa il iau.Pretul nu coneaza.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| brandiburu a răspuns:

Din start iti spun ca nu sunt fan al produselor Apple considerand ca, in afara de mult marketing facut cu cap, nu au rupt prea tare gura targului si ca sunt putin cam prea scumpi.

Totusi, intre cele 2 telefoane, as alege iPhone-ul. Galaxy S-ul... mai, e cam cat paleta de ping-pong. Are directorul meu asa ceva si e bun de dat peste cur la copil cand face prostii. Plus ca are destule probleme prin soft, e al naibii de pretentios, etc etc.

iPhone 4 merge ceas, mai ales daca`l iei din magazin si nu te apuci tu sa-i faci cine stie ce manarii prin soft. Nu are sens sa vorbesc prostii, Apple si-a facut temele foarte bine in aceasta privinta. Dar si pretul e pe masura.

Ca si "defect" e partea cu cartela microsim. Daca nu te pricepi sa ti-o faci, mai bine te duci frumos la o reprezentanta autorizata si te ajuta baietii acolo (Vodafone, Orange, Cosmote). De asemenea, sa fii atent la capacelul ala de la cartela, la iPhone. Sa nu patesti ca un amic care a bagat un ac sa-l scoata si l-a strambat destul de urat.

Asadar: du-te la un magazin care le are pe amandoua. Cere-le pe amandoua, porneste-le, joaca-te cu ele si fa comparatia "live". Daca tot iti iei un produs macar sa te asiguri ca nu ai sa ai nici o umbra de regret mai tarziu.

| gigel68 a răspuns:

...si sa fie foarte mai rezistent... aici nu a noroc, ambele sunt fragile. daca vrei ceva rezistent cauta Samsung b2100

| ionuutzuu a răspuns:

Galaxy S daca iti cade il arunci la gunoi cu aplicatii cu tot happy Iphone 4 as recomanda dar este sub Galaxy S... in fine merge Skype/Y! M de minune din cate am testat eu pe el happy chiar si la apeluri video