| DanutzuJOB a întrebat:

TPU am o mare nevoie de ajutor in curand imi iau telefon nu stiu ce sa aleg
-Performanta Galaxy S3? sau
-Design Iphone 4S acum sincer eu vreau un telefon care sa aiba multe aplicatii si jocuri care mi-l recomandati un telefon care sa se vada bine la jocuri

15 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

S3 parerea mea este cu mult peste Iphone 4S. Am avut ocazia sa umblu cu amandoua si nu se compara Samsung-ul cu iphone 4S

| Ioanantonia a răspuns:

Nimic nu e mai bun decat ceva Apple, cu sigurantw cei care au Samsung vor soune ca sunt cei mai buni, dar asta pentru ca nau au iphone ...eu ti-l recomand, e cel mai bun am si eubig grin..hai sa fim seriosi cine nu ar vrea un iphone, nu le platesti de pe ipjone app happy

| Azµre a răspuns (pentru Ioanantonia):

Samsung este furnizorul Apple de Display-uri pentru Iphone.
Performanțele sunt peste la S3, dar acum fiecare cu damblaua lui, practic plătește logo-ul, piesele sunt aceleași.

| Ioanantonia a răspuns (pentru Azµre):

Hahaha,glumesti nu?, las-o oricum stiu ca nu o sa o scot la capt...bro i-ati un iphone...ce pana mea sa faci cu un samsungi big grin pe bune mai baieti, credeam ca voi le aveti cu tehnologia, shame on ya!puppy dog eyes

| Azµre a răspuns (pentru Ioanantonia):

Documentează-te, și ai să vezi că display-urile sunt făcute de Samsung pentru iphone iar piesele sunt comune, au aceeași furnizori.

| Ioanantonia a răspuns (pentru Azµre):

Hmm,spui cumva ca sunt vreo inculta, crede-ma prietene, nu-s chiar asa in urma :*

| valentino52 a răspuns (pentru Azµre):

Mare confuzie. Intr-adevar peformantele S3-ului sunt MULT peste 4s si o spun ca posesor Apple. Dar desi display-ul e facut de Samsung acesta e doar "mana de lucru". Practic display-ul Iphone si anume Retina Display nu va exista niciodata pe un Samsung desi au si eu ecranele lor la fel de bune. Cei de la Apple proiecteaza, "construiesc un display" si ii subcontracteaza pe cei de la Samsung dandu-le planurile si niste banuti zicandu-le "Construieste-mi 100 de milioane de astfel de display-uri ca sa nu mai fiu eu nevoit sa imi construisc fabrici si sa angajez. ". Cei de la Samsung oricum au fabricile lor si constriesc sute de milioane de display-uri pentru telefoanele lor asa ca isi folosesc mana de lucru si construiesc si pentru Apple si castiga chiar foarte multi bani si celor de la Apple le convine. Dar pana la urma display-ul din Iphone este 100% Apple desi e ANSAMBLAT de Samsung.

| Azµre a răspuns (pentru valentino52):

Da, oricum, ideea era ca la Apple mai mult plătești Logo-ul decât gadget-ul în sine. Asta e părerea mea.

| Ioanantonia a răspuns:

Daca ai ocazia sa iti iei iphone, fa-o nu o sa regreeti!

| Karmesytta a răspuns:

S3`u e mult mai performant decat 4s si aplicatiile le iei gratis in timp ce la iphone le platestihappy

| jeffdragos a răspuns:

Samsung galaxy S3 E CEL MAI BUN

| Shontellle a răspuns:

Daca esti baiat, i-ati S3. Am si eu iphone,sa stii mai, ca e chiar foarte bun, pnetru fete arata super fain! dar si pentru baieti, daca vrei mai mult pentru jocuri.don`t know, S3thinking,dar asa ca aspect ti-as recomanda Iphone.

| anonimul9156 a răspuns:

S3 depaseste cu mult 4s-ulla categoria jocuri si aplicatii si nu numai!

| DanutzuJOB explică:

Sa inteleg ca toti imi cam sugerati S3 nu?
Si daca da argumentati

| Ghita_Ioana_1995 a răspuns:

Eu am s2 si mi.am luat decurand iphone 4s.Le am pe ambele, dar pentu jocuri s2 e mai bun.Pt s2 im descarc jocuri de pe net pe care multi oameni dau o gramada de
bani; ex:gta3; gta vc; nfs etc.Sa le pui in telefon; simplu:1)conectezi cablul USB; 2)copy&paste, 3)instalezi aplicatia de pe telefonul tau(my files/sd card...etc).
Nu am avut absolut deloc
probleme cu politia.La iphone nu e cu copy&paste este destul de complicat sistemul.Trebuie modat.
Eu una ma bucur mai mult de s2 decat de iphone 4s.Nici nu se mai pune problema de s3.Descarcarea jocurilor si instalarea lor e la fel ca la s2.Alegerea me ar fi 101% Samsung s3. Sper ca te.am ajutat. Distractie placuta!