| vl96cos a întrebat:

Iphone 5 ...sitiu ca nu a aparut pe piata dar as vrea sa stiu cateva detalii despre el.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Apple iPhone 5 va fi lansat cel mai probabil in septembrie anul acesta, iar experti din lumea it il descriu ca ' un aparat reproiectat in totalitate ', care este ' total regandit din punct de vedere al design-ului '. Design-ul nu este singurul lucru modificat. Dispozitivul va fi dotat cu un procesor qualcomm care va fi prezent si pe tableta iPad 2, renuntandu-se la vechiul procesor produs de Infineon ->>deci va fi mult mai rapid.

De asemnea, sunt zvonuri cum ca ' echipa Apple s-ar putea sa lanseze cel mai impresionant dispozitiv de pana acum '. Se zvoneste ca acesta va avea incorporata o camera de 8 mp cu led flash care va filma full hd, ecranul va fi de 4 inch (mai mare), carcasa se spune că ar fi realizată dintr-un material metalic.Materialul din care e realizată carcasa nu mai atenuează semnalul în contact cu mâna utilizatorului.
Sursa: 9to5mac

Bafta!

| fefenaș a răspuns:

IPhone 5, cel mai aşteptat telefon mobil din lume, va fi lansat pe 8 septembrie şi tot atunci va fi disponibil şi update-ul pentru sistemul de operare iOS, scrie presa internaţională.

Apple i-a obişnuit pe fani cu un nou terminal lansat în fiecare an la Worldwide Developers Conference. Nu a fost cazul şi anul acesta, iar majoritatea analiştilor dau ca dată sigură luna septembrie a acestui an. O companie japoneză avansează chiar şi o zi, 8 septembrie.

Printre zovnurile care circulă despre iPhone 5 este acela că telefonul va fi mult mai subţire şi că va avea ecranul mult mai mare. De asemenea, unii spun butonul "Home" va fi eliminat, în timp ce alţii afirmă că acesta va fi mai mare şi va fi folosit pentru a naviga mai uşor printre aplicaţii.

Camera foto de 5MP, care filmează HD, va fi înlocuită cu siguranţă cu una de 8 MP capabilă să filmeze la 1080p. iPhone 5 ar putea fi primul terminal care va avea o versiune de 64 de GB, ceea ce nu înseamnă ca Apple va renunţa la modelul de 16 GB. Înlocuirea actualului procesor este dată ca sigură de specialişti, urmând ca iPhone 5 să aibă un procesor A5, similar cu cel întâlnit pe iPad 2.

| KenJi a răspuns:

Intra pe www.pandaapp.com si vezi ca pe prima pagina sunt informatii despre el cu o poza.Dai click si vezi sau la sectiunea speciala despre iPhone 5. Numai bine. Funda?