| nikolettta a întrebat:

Is || cu tehnica deci dau fundita la cel care ma lamureste cu urmatoarele:
1.Care este diferenta dintre laptop, netbook, notebook?
2.Care este mai bun dintre cele 3 mentionate si de ce?
3. Ce parere aveti despre Netbook Acer A250BK?
funda mare de tot pentru cel care ma lamureste cel mai bine
mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

In principiu este cam acelasi lucru, dar ce-a mai mare diferenta este : laptopul are unitate optica, netbook-ul NU.Si iar o diferenta de luat in calcul, este capacitatea de stocare si frecventa procesorului care la un laptop este net superioara! Recomand netbook! Daca ai nevoie de stocare iti mai iei un stick de 8-16-32Gb si gata.Succes!

3 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Laptop=notebook
netbook= notebook de dimensiuni mai mici, mai slab in performante si cu mai putine dotari, in schimb are autonomie mare, cantareste putin, foarte incapator.
Cel mai bun(ca performante) e notebook-ul.
E cam vechi acel model A250BK. Orienteaza-te spre altceva, mai nou.

http://www.emag.ro/.......SCJ0B.021

E disponibil in mai multe culori! Bafta!

| Ciprian a răspuns:

Din câte ştiu eu notebook este acelaşi lucru cu laptop, iar minilaptopul este acelaşi lucru cu "netbook".

| Liviu222 a răspuns:

Pai fi atenta:
Laptop = este "computer portabil". Desigur, in general computerele sunt mai puternice decat laptopurile, dar laptopurile sunt alese in specia de oamenii de afaceri cei care au nevoie de comp oriunde si oricand, deoarece portabilitatea lui este foarte folositoare.
NoteBook=Laptop. Este unul si acelasi.
Netbook este un fel de laptop cam de 2 ori mai mic"la marime ma refer". Este mult mai slab decat un Laptop sau un Computer. Daca vrei un comp doar pentru net, ia-ti netbook.
Daca vrei pentru jocuri, filme, muzica ia-ti PC adica computer. Daca nu te pasioaneaza jocurile, ia-ti laptop.