| cia021 a întrebat:

Sall TPU, care este diferenta dintre un notebook, netbook si laptop?

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

In principiu notebook=laptop fara pretentii de gaming. Netbook sunt denumite minilaptop-urile (cu diagonala display-ului pana in 10 inch)

| CataC a răspuns:

Salut
Notebook = laptop, e denumirea oficiala in engleza, reprezinta calculatorul portabil pe care-l cunoastem cu totii.
Netbook este un notebook mai mic (laptop mai mic), mai usor, mai ieftin, cu durata mai mare de viata a bateriei dar mai slab ca performante. Nu permite filme full hd si majoritatea configuratiilor nu permit jocuri recente.
Bafta

| cia021 explică:

Eu vreau sa imi iau un netbook sau notebook pe care sa pot lucra in : Microsoft office 2007 (sau chiar 2012) cu windows 7, autocad 2007, si sa aiba capacitate mare (intre 100 si 200GB). Ce imi recomandati? (daca puteti sa imi dat niste modele care sa coste intre 1000 si 2000lei vas fi recunoscator)