| DeiiaCherry01 a întrebat:

IT-ISTI!

În care dintre categoriile următoare includeţi sistemul de calcul de pe masa unui utilizator, la care acesta poate efectua operaţiuni aritmetice:

Calculator simplu (deoarece poate efectua operaţiuni aritmetice de bază)

Calculator integrat (deoarece efectuează operaţiuni aritmetico-logice)

Calculator personal (deoarece poate efectua operaţiuni aritmetico-logice complexe)

Dispozitiv special (deoarece efectuează operaţiuni aritmetico-logice)

POATE FI SI RASPUNS MULTIPLU.

1 răspuns:
| alexandrumarcu32 a răspuns:

Calcul simplu.