| bebitzu a întrebat:

La cat m-ar duce daca vreau sa imi imbunatatesc Pc cu urmatoarele componente :
R. A. M. 1 GB
Placa video 512 MB / 1 GB
HDD 160 GB.
O alta problema ar fi ca nu prea stiu cum sa aleg componentele pentru a le accepta placa de baza si procesorul (despre placa de baza nu prea stiu sa va dau detalii, insa despre procesor pot sa va spun ca e slab :Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 1.80 GHz, 1.79GHz. Astept raspunsuri va rog sad
Sper sa mearga sa il pot imbunatatii crying

Răspuns Câştigător
| mrcosmin a răspuns:

Cel mai bine e sa desfaci calculatorul. Sa te uiti la HDD sa vezi ce cablu pleaca la placa de baza, daca e unul lat (cam 10 cm latime), atunci este IDE (ATA) si ajunge cam la 150 ron. RAM-ul e alta problema: trebuie sa te uiti ce tip e DDR sau DDR2 si in ce frecventa merge. astea ajung in jurul al 100-120 ron un kit de 1gb. Placa video trebuie sa fie AGP sau PCI-Express, aici diferind preturile destul de multicel.

2 răspunsuri:
| m4them4tic a răspuns:

Da-mi un pm cu id-ul tau si incerc sa te ajut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cam cinci milioane te duce sa imbunatatesti pc cum vrei tu