| cFlorin a întrebat:

La ce mouse-uri de gaming merg puse macro-uri?
Macro=prin anumite programe si fisiere se dau anumite proprietati butoanelor.
EX:cu un buton nou al mouseului ( adica sa nu fie alea necesare,click-dreapta, click-stanga si rotita ) poti face ca pe un joc cum impuscaturi sa se intoarca la 180/360 grade sau pe un alt joc sa faca altceva.
Pe scurt macrourile sunt niste scurtaturi.

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Depinde de mouse. Sunt mousuri si tastaturi ceva mai scumpe care au softuri ce permit definirea macrourilor.
Nu se pot defini pe orice mouse.
Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| CataC a răspuns (pentru cFlorin):

Ahh, scuze, caldura, graba.
Cauta steelseries sau razer, sunt speciale de gaming, eventual Logitech.
Uite un exemplu, asa, la primul ochi aruncat, dar uita'te tu atent si vezi ce'ti palce si ce ti se pare comod.
http://www.emag.ro/......amingMouse

Răspuns utilizator avertizat
| CataC a răspuns (pentru cFlorin):

Ti'am zis ca's scumpe, nici eu n'as da atat pe un soarece... la 100 de lei nu cred ca gasesti programabile. Gasesti ceva bun cu scroll tongue