| Callliope a întrebat:

La ce sa ma uit sau sa fiu atent cand cumpar un Iphone 4S/5 second-hand?

4 răspunsuri:
| NemNUZ a răspuns:

Pai la replica ecranul e mai alb la cel original ecreanul e negru si, sa mearga bine butoanele sa suni pe telefon sa vezi cum se aude, uitate la videouri pe youtube si documenteazate

| adrianbestboy98 a răspuns:

Sa nu mearga tochu greu,sa nu iasa capacu de la baterie(iphone original esete prins de carcasa,la fakeuri poti scoate) sa nu fie dual sim,sa nu aibe ecranu mai ingust decat cel original, sa aiba appstore, sa nu mearga card micro sd(cel original nu are slot de card) si mai sunt de spus, sa aiba locasul pentru microsim/nanosim intr-o parte, si daca costa 300-400 de lei e fake

| GigiMD a răspuns:

Si sa fii atent la unicul buton pe care il are.

| Lo_Lorena_1998 a răspuns:

Meniu, la originale merge tochu foarte usor...