| Andreirs a întrebat:

La ce trebuie sa fiu atent cand imi cumpăr un router nou?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

1. sa nu fie netis, am luat o singura data, a doua zi m-am dus cu el inapoi si un nene care m-a vazut ca il dau inapoi mi-a zis ca netis e de ULTIMUL rahat
2. daca iti permiti si ai si aparatura, sa il iei pe 5GHz si nu pe 2. 4GHz, sunt mai multe avantaje, printre care si viteza (pe 5GHz merge de la AC in sus, adica mult mai mult decat N)
3. sa aiba antene vizibile, externe, nu conteaza cat de restrans e spatiul in care il folosesti, asta mareste serios semnalul
4. daca ai sau vrei sa iti iei 1000mbps (digi are) atunci iti trebuie 1000mbps si portul de wan si de lan, si sa coste *cel putin* 150lei, altfel o sa se connecteze, dar nu va face fata la 1000mbps

eu personal as da telefon la eMAG si le-as da cat mai multe detalii relativ la ce imi trebuie si apoi as considera sfatul lor

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Nu prea sunt mare chestii la un router. Asigură-te că are suficiente porturi lan, că viteza e Mai mare sau egală cu cea la internet și că are acoperire suficient de mare (cauți recenzii pe Google.)