| Luciiiiii a întrebat:

La Excel: Am un sir de numere si as vrea sa imi afiseze valoarea care se situeaza fix in jumatatea sirului gen daca am sirul de numere: 2, 7, 11, 13, 10 sa imi rezulte valoarea 11.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar din functiile excel nu se poate realiza (trebuie sa fie compatibil si cu alte programe de prelucrare tabelara, gen Calc).
Trebuie facut un program in limbajul WordBasic (si inclus sub forma binara), fiindca ai nevoie de contorizarea celulelor.

| sierra1 a răspuns:

Adică la jumătatea lungimii șirului indiferent de valorile din șir?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Pe aici sunt interzise teme scolare. http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

| Luciiiiii explică (pentru Salontanul):

Nu era tema scolara